Skip to main content

Express Elixir – przelew natychmiastowy

28-02-2023

Szanowni Państwo od 1 marca 2023r. w naszym Banku dostępny jest kanał płatności natychmiastowych: Express Elixir

kir_expresselixir.jpg

Express Elixir – Przelew natychmiastowy

Z Express Elixir w kilka sekund bezpiecznie przelejesz pieniądze z banku do banku – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Przelew natychmiastowy można zrealizować tak samo łatwo jak tradycyjny. Wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną i wybrać opcję natychmiastowego przelewu Express Elixir. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafią do odbiorcy nawet w kilka sekund – szybko i bezpiecznie. Istnieje również możliwość realizacji przelewu w formie papierowej w Centrali Banku Spółdzielczego w Lipinkach i Punkcie Kasowym w Krygu.

 

Zalety systemu Express Elixir:

  • dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku,

  • szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,

  • wygoda – wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną banku i dokonać płatności,

  • bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje KIR, czyli instytucja, która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

 

Opłaty

  • Przelew Express Elixir realizowany przez system bankowości internetowej, aplikację mobilną BSGo – 8,00 zł

  • Przelew Express Elixir realizowany w formie papierowej w Banku Spółdzielczym w Lipinkach – 15,00 zł

 

Limit transakcji dla Zlecenia wynosi 25 000,00 złotych (PLN).

 

Tabela dostępności banków:  https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

 

Warto wiedzieć:

Czy w ramach Express Elixir mogę wykonać przelew natychmiastowy w walucie obcej?

Przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir realizowane są wyłącznie w polskich złotych (PLN).

Czy Express Elixir umożliwia przekazanie pieniędzy za granicę?

Przelewy w Express Elixir realizowane są tylko pomiędzy bankami na terytorium Polski.

Czy realizacja wymaga podpisania jakiejś umowy lub aneksu?

Korzystanie z przelewów natychmiastowych nie wymaga podejmowania żadnych dodatkowych czynności, podpisywania umów etc.

W jaki sposób mogę wykonać przelew?

Przy zlecaniu przelewu wystarczy wybrać odpowiednią opcję udostępnioną przez system bankowości internetowej lub w Centrali BS Lipinki i Punkcie Kasowym w Krygu.

Czy mogę zlecić przelew natychmiastowy do ZUS lub urzędu skarbowego?

Za pośrednictwem Express Elixir istnieje możliwość przekazywania przelewów natychmiastowych do ZUS i organów administracji skarbowej. Dostępność poszczególnych typów zleceń (w tym ZUS / US) zależy od banku nadawcy.

Czy zlecając przelew natychmiastowy, mogę opłacać rachunki na ostatnią chwilę?

Jest to możliwe, o ile wystawca posiada rachunek w banku uczestniczącym w systemie Express Elixir. Wcześniej należy się również upewnić, czy nie ma formalnych przeszkód po stronie usługodawcy.

Co mam zrobić, aby otrzymać przelew natychmiastowy?

Wystarczy posiadać konto w Banku Spółdzielczym w Lipinkach, uczestniczącym w systemie Express Elixir. Po zleceniu przez nadawcę przelewu natychmiastowego (w innym banku uczestniczącym w systemie) środki księgowane są na rachunku odbiorcy w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Proszę pamiętać o tym, że bank może określić godziny niedostępności na odbieranie lub wysyłanie przelewów.

Czy przelewem natychmiastowym Express Elixir mogę przekazać lub otrzymać dowolną kwotę?

Maksymalna wartość pojedynczego przelewu jest to 25.000,00 zł. System nie nakłada ograniczeń co do liczby transakcji realizowanych w ciągu doby.